Aktualności

Dzień Energetyka- Pożegnanie Lata w Kozienicach

W sobotę 1 września br. funkcjonariusze kozienickiej Policji promowali „Bezpieczną drogę do szkoły” na festynie zorganizowanym przez Enea Wytwarzanie, który odbył się na ośrodku KCRiS w Kozienicach. Każdy, kto odwiedził stoisko Policji, mógł wziąć udział w konkursie, dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy też otrzymali nagrody.

To doskonała okazja, by właśnie podczas takich imprez promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym bardziej że rozpoczyna się rok szkolny, a dzieci i młodzież codziennie będą pokonywali drogę do szkoły. Funkcjonariusze naszej jednostki podczas festynu przypominali przepisy ruchu drogowego, tak aby każde dziecko było bezpieczne na drodze.


Organizatorzy postarali się o szereg atrakcji dla wszystkich uczestników festynu. Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcyjnych stoisk przygotowanych specjalnie na tę okazję. Między innymi Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach zaprezentowała swoje stoisko, na którym odbywały się konkursy. Chętni biorący w nich udział otrzymywali atrakcyjne nagrody. Na milusińskich czekały elementy odblaskowe, piórniki, plany lekcji, notesy, bidony, oświetlenie do roweru, kamizelki odblaskowe, a wszystko po to, by jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego być dobrze widocznym na drodze. Funkcjonariusze na swoim stoisku promowali zawód policjanta. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji informowano o warunkach i terminach przyjęć do Policji.


Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w szeroko rozumianą profilaktykę, jak również w wysoki poziom proponowanych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa stoisko Policji cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Nasze działania zapisały się na stałe w kalendarz imprez lokalnych, jako dobra praktyka podnosząca bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony