Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w PSP nr 3 w Kozienicach

Data publikacji 16.12.2016

Wczoraj 15.12.2016 r., 260 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz jak zachować się na drodze i podczas kontaktu z obcym.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również Policja i Straż Pożarna. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami z PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach.

Dla uczniów klas VI, V i VI, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulator jazdy motorowerem przygotowany przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach poprowadzili zajęcia przygotowujące dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu mogli w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast mł. asp. Ilona Tarczyńska oraz sierż. szt. Norbert Kander z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki, którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Dariusz Piątek, Zastępca Dyrektora Zbigniew Mazurkiewicz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach Lucyna Malec, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach podkom. Andrzej Seredyn, Zastępca Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kozienicach mł. bryg. Paweł Potucha oraz gospodarze Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach Krzysztof Ludwiczak i Wicedyrektor Marcin Pytlakowski.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony