Aktualności

Konkurs na opracowanie edukacyjno – profilaktycznej gry komputerowej

Data publikacji 10.10.2018

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych Delta ogłasza konkurs na opracowanie edukacyjno – profilaktycznej gry komputerowej dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.

Konkurs zostanie przeprowadzony w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”, którego głównym celem jest profilaktyka zagrożeń na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Internecie wśród dzieci i młodzieży. Projekt ten został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.
Gra, która jest przedmiotem konkursu, winna poruszać problematykę zagrożeń, jakie mogą spotkać młodych ludzi w wieku od 10 do 15 roku życia podczas korzystania z Internetu (np. cyberbullying, seksting, cyberstalking, grooming, phishing). W przedmiotowym przedsięwzięciu mogą wziąć udział pełnoletni uczniowie szkół średnich i słuchacze uczelni wyższych o profilu informatycznym z całego Mazowsza.
Aby wziąć udział w konkursie należy uprzednio dokonać zgłoszenia do dnia 19 października br., a następnie do dnia 10 listopada br. przesłać sprawozdanie wraz z opracowaną grą na płycie DVD (szczegółowe informacje
w Regulaminie konkursu).


Każdy pełnoletni uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną grę, której jest autorem. Trzech laureatów otrzyma nagrody rzeczowe (o wartości za I miejsce – 3000zł,
za II miejsce – 1000 zł i za III miejsce – 1000 zł), dodatkowo najlepsza gra służyć będzie policyjnym profilaktykom z całego garnizonu mazowieckiego oraz pracownikom Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Pliki do pobrania

  • 215.26 KB
Powrót na górę strony