Pijany kierowca zatrzymany w Gniewoszowie - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany w Gniewoszowie

Data publikacji 22.10.2018

Ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 23-latek, który w sobotę około godziny 4:15 kierował pojazdem marki VW Golf w miejscowości Gniewoszów. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz za swoją bezmyślność odpowie przed sądem.

Wyeliminowanie pijanych kierowców jest jednym z głównych celów kozienickich policjantów. Dlatego 24 - godziny na dobę pełnią oni służbę na terenie Kozienic, jak i powiatu kozienickiego, patrolując główne ciągi komunikacyjne oraz małe miejscowości na terenie powiatu. Takie patrole są prowadzone przy wykorzystaniu zarówno radiowozów oznakowanych, jak i ''po cywilnemu”.


W minioną sobotę w Gniewoszowie jeden z patroli kozienickiej drogówki prowadził kontrole drogowe. Około godziny 4:15 policjanci zauważyli kierującego VW, który poruszał się w kierunku miejscowości Kozienice. Za kierownicą pojazdu siedział 23- letni mieszkaniec powiatu radomskiego, od którego była wyczuwalna woń alkoholu z ust. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jego wynik to ponad pół promila alkoholu.


23-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie.


Jeszcze raz prosimy o wyobraźnię i odpowiedzialne zachowanie. Jedną chwilą możemy doprowadzić do tragedii i dramatu wielu osób. Pomyślmy nad tym, zanim zdecydujemy się na tak bezmyślne zachowanie.


Zastanówmy się jak nasze oraz naszych bliskich życie będzie wyglądało, kiedy powodując wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, trafimy na wiele lat do więzienia.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony