Aktualności

19.12.2016r. Policjanci z Kozienic przeprowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób” podczas działań skontrolowali 180 kierujących niestety dwóch z nich było nietrzeźwych

Data publikacji 21.12.2016

Kozieniccy policjanci od godzin porannych w poniedziałek 19.12.2016r prowadzili działania pn „Trzeźwość w przewozie osób”. W czasie akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek, prędkość z jaką się poruszają prowadzonymi przez siebie pojazdami oraz dokonywali kontroli pod względem ilość przewożonych pasażerów oraz sposób ich przewożenia.

 Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierujących. Wszystko, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierujących będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Szczególnym celem działań było ujawnianie nietrzeźwych kierujących wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach udział wzięło 10 policjantów, którzy skontrolowali 180 kierujących na stan trzeźwości. W tym prawie 40 kierujących autobusami lub busami, którzy wykonują zarobkowy przewóz osób. Podczas działań ujawniono 2 kierujących będących pod działaniem alkoholu. Zatrzymano 1  prawo jazdy.

Alkohol i brawura to tylko niektóre z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

 

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony