Aktualności

POLICJA ORAZ SAPERZY W SZKOLE

Data publikacji 09.01.2019

W poniedziałek 7 stycznia br. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą wspólnie z Saperami przeprowadził spotkanie profilaktyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Cecylówce Brzózce. Podczas pogadanki omawiane były zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niebezpieczeństwa związanego z niewybuchami.

Działania dzielnicowych na rzecz lokalnej społeczności są bardzo dobrze odbierane przez mieszkańców, dają możliwość zaczerpnięcia wiedzy w różnych tematach i uświadamiają na temat zagrożeń, które mogą się przydarzyć w życiu. W poniedziałek 7 stycznia br. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą przeprowadził spotkanie dla najmłodszej grupy wiekowej z podległego terenu służbowego, jaką są dzieci ze szkoły w Cecylówce. Podczas spotkania dzielnicowy omówił zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas zbliżających się ferii zimowych oraz jak ich uniknąć, szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przypomniał o noszeniu elementów odblaskowych.


Spotkanie zostało uatrakcyjnione o pokaz sprzętu saperskiego i prelekcję prowadzoną przez żołnierzy z 34 Patrolu Saperskiego 1 Batalionu Drogowo Mostowego w Dęblinie na temat niebezpieczeństw związanych z niewybuchami.

  Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony