Aktualności

Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia – podsumowanie

Data publikacji 27.12.2016

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Podczas trzech dni świątecznego weekendu na terenie powiatu kozienickiego doszło do 5 kolizji. Policjanci uniemożliwili jazdę 1 nietrzeźwemu kierowcy. Zatrzymali 4 prawa jazdy za wykroczenia, które są najczęstrzą przyczyną wypadków drogowych.

Od piątku policjanci z powiatu kozienickiego prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Funcjonariusze obecni byli na ulicach miasta Kozienice jak i na wszystkich drogach przebiegających przez nasz powiat. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Dwóm kierujacym zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.  Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Jeden z kierujących stracił swoje uprawnienia za przewożenie zbyt dużej ilości osób w pojeździe.

 

W świąteczne dni policjanci uniemożliwili dalszą jazdę jednemu nietrzeźwemu kierowcy, któremu zostało zatrzymane prawo jazdy. Podczas działan policjanci skontrolowali ponad pół tysiąca kierujących.

 

Policjanci w świąteczne dni nie odnotowali również żadnych zdarzeń kryminalnych. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony