Aktualności

Policyjne działania "Smog" - podsumowanie

Data publikacji 06.03.2019

Kozieniccy policjanci prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska np. poprzez nadmierne zadymienie z układu wydechowego.

Wczoraj na terenie całego powiatu kozienickiego policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog”. Tego typu działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali niemal 50 samochodów. W czterech przypadkach ujawniono nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.

Zgodnie z art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy - Prawo o ruchu drogowym, w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Aut. mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony