Aktualności

Podsumowanie wczorajszych działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 17.01.2017

Wczoraj kozieniccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów,  jednak większą część wykroczeń popełnili piesi. Odnotowano podczas działań 6 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz 2 kierujących rowerami, którzy niestosowali się do przepisów ruchu drogowego. . 

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony