Aktualności

„Podsumowanie działań trzeźwość w przewozie osób”

Data publikacji 25.01.2017

W poniedziałek 23.01.2017 r. kozieniccy policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób”. Nadrzędnym celem akcji było sprawdzanie kierujących autobusami i busami pod kątem ich trzeźwości.

W poniedziałek  na terenie powiatu kozienickiego przeprowadzone zostały działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób”. Zgodnie z założeniami prowadzonej akcji policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców autobusów i busów trudniących się przewozem osób. W dziesięciu punktach kontrolnych policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 200 kierujących, w tym ponad 100  kierowców autobusów. Okazało się, że wszyscy badani byli trzeźwi, co należy uznać za wynik bardzo dobry.

W przyszłości na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach będą prowadzone podobne działania ukierunkowane na badanie trzeźwości kierujących. Głównym celem takich akcji jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców. Jednocześnie jeszcze raz apelujemy do wszystkich o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Powrót na górę strony