Aktualności

Potrącenie pieszego na pasach w Kozienicach. Policjanci przypominają, o zachowaniu szczególnej ostrożności

Data publikacji 13.11.2019

Kozieniccy policjanci, pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 18 w Kozienicach na ulicy Głowaczowskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 28-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Wczoraj, po godzinie 18. na ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący mercedesem 51-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego jechał w kierunku miejscowości Głowaczów i na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny. W wyniku zdarzenia 28-letek poszkodowany w tym zdarzeniu, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, by nie stanowić zagrożenia dla pieszych znajdujących się w pobliżu przejścia i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Autor. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony