Potęga Przedszkolaka - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Potęga Przedszkolaka

Data publikacji 21.11.2019

Wczoraj w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Kozienicach przeprowadzono projekt pod nazwą Potęga Przedszkolaka. Dzięki wsparciu Fundacji Enea i wolontariatu pracowniczego Enei Wytwarzanie udało się zorganizować warsztaty edukacyjne dla 3 latków. W działania zaangażowali się policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach oraz grupa ratowników przedmedycznych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Podczas spotkania młodzi uczestnicy dowiedzieli się jak być bezpiecznym na drodze i w życiu publicznym, jak wygląda praca policjanta i strażaka oraz jak ratować ludzkie zdrowie i życie.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w grach, zabawach i konkursach, podczas których zdobywały cenną wiedzę. Miały także możliwość zobaczyć jak wyglądają stroje funkcjonariuszy. Mogły zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem wozów strażackich i policyjnych.

W ramach podziękowania dzieci zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały specjalnie przygotowany na to wydarzenie wierszyk.

„Potęga Przedszkolaka” - autor Katarzyna Stępień

 

Potęga Przedszkolaka

to w przedszkolu akcja taka,

w której z ENEĄ od małego

uczymy się zachowania bezpiecznego.

 

Policjant, ratownik i strażak

dzisiaj nam opowiadali,

jak bezpiecznie się zachować,

choć jesteśmy tacy mali.

 

Dziękujemy naszym gościom

za wszystkie wskazówki,

od dzisiaj będą

bezpieczne maluszki.

 

Całości towarzyszyła radosna atmosfera, a dzieci wyposażone w bogatą wiedzę i odpowiednie akcesoria mogły wyruszyć bezpiecznie w drogę.

Projekt został zrealizowany w ramach programu grantowego Fundacji Enea pn. „Potęga PoMocy”.

 To doskonałe działania, podczas których można w prosty sposób przekazać wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze zaczynając już od 3-latków.

 

Autor: J.K./ I.T.

Powrót na górę strony