Aktualności

Konkurs „NAJPOPULARNIEJSZY DZIELNICOWY ROKU 2019”

Data publikacji 02.01.2020

Od 2 stycznia 2020 r. na terenie powiatu kozienickiego rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2019”, dzięki któremu można docenić codzienną pracę tych policjantów, którzy są najbliżej mieszkańców - dzielnicowych. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 31 stycznia 2020 roku.

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach organizuje XI edycję konkursu

na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019”.

Czas trwania konkursu od 02 do 31 stycznia  2020 roku.

 

Zgodnie z założeniami rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu w rejonie służbowym, odgrywa bardzo ważną rolę w systemie działań profilaktycznych, ze względu na jego bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną oraz wstępne, pierwsze diagnozowanie zjawisk patologicznych i kryminalnych w środowisku. Priorytetem pracy dzielnicowego winno być utrzymywanie bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną przez co ma możliwość poznania opinii dotyczącej jej potrzeb, obaw i problemów, a przez to dedykowania precyzyjnych działań zaradczych zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom rejonu. Organizowany konkurs ma na celu, aby najlepszy dzielnicowy został wyłoniony nie tylko na podstawie konkursu opartego o wiedzę i umiejętności policjantów, ale przede wszystkim, aby zdecydował o tym ranking uzyskanych głosów mieszkańców.


Do oceny pracy dzielnicowego przez lokalne społeczeństwo posłuży ankieta w formie klasycznej i elektronicznej. Ankieta w formie elektronicznej będzie dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach:        

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/aktualnosci/36904,Konkurs-NAJPOPULARNIEJSZY-DZIELNICOWY-ROKU-2019.html

 

Jak możemy oddać swój głos:

  • Wypełniając ankietę i wrzucając głos do urn ustawionych w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach, Starostwie Powiatowym w Kozienicach, Urzędzie Miejskim w Kozienicach oraz w Urzędach Gmin Garbatka Letnisko, Sieciechów Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew i Głowaczów, a także na Komisariacie Policji w Gniewoszowie oraz w Grabowie nad Pilicą.

Nazwiska i rejony dzielnicowych dostępne są na plakatach przy urnach w urzędach oraz na stronie internetowej:

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/twoj-dzielnicowy/gmina-kozienice

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/twoj-dzielnicowy/komisariat

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/twoj-dzielnicowy/langnodata-1

 

http://bip.kozienice.kpp.policja.gov.pl/088/przyjmowanie-i-zalatwia/twoj-dzielnicowy/2949,DZIELNICOWI.html

Rozstrzygnięcie plebiscytu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” nastąpi na początku lutego 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy do głosowania wszystkich mieszkańców miasta oraz powiatu kozienickiego!

 asp. Ilona Tarczyńska

Pliki do pobrania

  • 28 KB
Powrót na górę strony