Aktualności

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Kozienicach

Data publikacji 31.01.2017

Dzisiaj około godziny 6:30 na ul. Nowy Świat w Kozienicach 26-letni mężczyzna kierując pojazdem Audi A4 w stanie po użyciu alkoholu 0,26 promila na przejściu dla pieszych potracił 66- letnią mieszkankę Kozienic. Kobieta na wskutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu w Kozienicach.

Około godz. 6:30 dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Kozienicach na ul. Nowy Świat. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy przybyli na miejsce zdarzenia  wynika, że kierujacy pojazdem Audi A4 potrącił przechodzącą przez  przejscie dla pieszych 66-letnią kobietę mieszkankę Kozienice. Kobieta ze zdarzenia drogowego została przewieziona do szpitala, gdzie ponimo udzielonej pomocy zmarła.  Po przebadaniu kierowcy okazało się, że mężczyzna ten znajduje się w stanie po użyciu alkoholu wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynisiósł 0,26 promila. Z kierowca podróżował pasażer 36-letni mężczyzna, który na wskutek zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń.  Kierujący stracił  prawo jazdy i został zatrzymany w policyjnym areszcie.  Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.  

 

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby zachować ostrożność szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zimowa aura, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz szybciej zapadający zmrok  zdecydowanie obniżają widoczność, dlatego właśnie ostrożność i czujność zwłaszcza w tym okresie jest bardzo potrzebna. Przypominamy także pieszym o noszeniu odblasków oraz o rozwagę nawet, gdy już jesteśmy na przejściu dla pieszych.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony