Pomóż bezdomnym - Zgłoś ich sytuację przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Pomóż bezdomnym - Zgłoś ich sytuację przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 07.01.2020

Obecna pora roku powoduje znaczne spadki temperatur. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają osobom, których zdrowie i życie jest zagrożone z uwagi na panującą aurę. Zwróćmy szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym.

W katalogu dostępnych zagrożeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się kategoria, „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych potrzebujących pomocy, co staje się bardzo istotne w przypadku spadku temperatur.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratować komuś życie.

Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia! Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego również można powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

W przypadku pilnej interwencji informacje należy przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997.

 

 

Autor: asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony