Aktualności

Kolejne działania "GIMBUS" i kolejne mandaty

Data publikacji 04.02.2017

1 lutego 2017r.policjanci z kozienickiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kolejne działania „GIMBUS” na drogach powiatu kozienickiego. Mimo zapowiedzi działań znowu posypały się mandaty i nie dopuszczono dwóch pojazdów do ruchu.

W środę na drogach naszego powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili działania kontrolne pn.  „Gimbus”. Najważniejszym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przewożonych do szkół środkami zorganizowanego transportu.
Podczas prowadzonych działań policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość oraz czas pracy kierowców. Sprawdzali także czy kierowcy posiadają wszystkie wymagane dokumenty, oraz jaki jest stan techniczny pojazdu. Zwracali uwagę na obowiązkowe wyposażenie autobusów, ich właściwe oznakowanie, liczbę przewożonych pasażerów oraz przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

 

Policjanci i inspektorzy skontrolowali 10 autobusów szkolnych. Niestety mimo zapowiedzi działań na drogi naszego powiatu wyjechały dwa niesprawne autobusy, które przewoziły dzieci do szkoły. Funkcjonariusze w obu przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne i uniemożliwili dalszą jazdę. Nałożyli też mandaty za przekraczania prędkości, stan techniczny pojazdów oraz skierowali wniosek do sądu.

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dowożonych do szkół zbiorowymi środkami transportu policyjne działania będą kontynuowane.

 

Zbliżają się ferie zimowe przypominamy o możliwości zgłaszania kontroli autobusów przed wyjazdami na zorganizowany wypoczynek dzieci. Zgłoszenia można dokonać w Wydziale Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach. Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na ferie zadzwoń i zgłoś kontrolę autokaru kilka dni wcześniej tel.48 -614-97-39.

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony