Aktualności

Śmiertelny wypadek na trasie Magnuszew – Mniszew w powiecie kozienicki

Data publikacji 07.02.2017

Wczoraj ok. godz. 20:20 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem Fiat Brava 23- letni mieszkaniec powiatu kozienickiego jadąc od miejscowości Mniszew w kierunku miejscowości Magnuszew wyprzedził kilka pojazdów zjechał na swój pas i z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem uderzając w jadącą z przeciwka ciężarówkę. Mimo reanimacji młody mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia kierujący  pojazdem marki Fiat Brawa jadąc drogą krajową 79 od strony  miejscowości Mniszew  w kierunku miejscowości Magnuszew próbował wykonać manewr wyprzedzania, z uwagi na bardzo duży ruch pojazdów wyprzedził dwa pojazdy, zjechał na prawy pas ruchu, zahaczył o pobocze i wyjechał na lewy pas ruchu, uderzając w jadący z przeciwka samochód ciężarowy Scania. Po mimo podjętych czynności reanimacyjnych  23-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci prowadzący oględziny miejsca zdarzenia w pojeździe ujawnili, że kierujący nieprawidłowo używał pasów bezpieczeństwa, tzn.,  pas bezpieczeństwa był zapięty jednak „nie przytrzymywał” mężczyzny, tylko znajdował się między nim a siedzeniem.

 

Biorąc pod uwag trudne warunki atmosferyczne, oblodzoną jezdnię jak również zalegające na poboczu muldy śniegu. Policja Kozienicka apeluje o rozsądną jazdę, nie wykonywanie manewrów, które na pewno nie skróca czasu dojazdu a mogą spowodować ogromne zagrożenia zarówno dla kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto Policjanci apelują o prawidłowe  zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewóz dzieci w fotelikach ochronnych , bo jak życie pokazuje już nie raz uratowały ludzkie życie.

 

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony