Aktualności

Podsumowanie wczorajszych działań NURD w powiecie kozienickim

Data publikacji 09.02.2017

Wczoraj (08.02) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, prowadzili działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W  godz. 06.00-22.00 policjanci drogówki włączyli się do ogólnokrajowych działań „NURD” - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg. W trakcie działań policjanci ujawnili 22 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami,  2 wykroczenia popełnione przez rowerzystów i aż  22 przez pieszych. Wobec osób naruszających przepisy mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki, w tym 3 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kozienicach, 30 mandatów karnych oraz 11  pouczeń.

Policja apeluje o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się po raz kolejny z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

 

Autor :mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony