Aktualności

Pogadanki dla dzieci i rodziców przed feriami zimowymi w powiecie kozienickim

Data publikacji 13.02.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach przed Feriami Zimowymi przeprowadzili szereg spotkań w szkołach z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa ale i również cenną wiedzę przekazali ich rodzicom.

Kozieniccy policjanci oraz dzielnicowi z podległych Komisariatów Policji już od początku lutego prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. W tych dniach odwiedzili prawie 30 placówek szkolnych z całego powiatu kozienickiego w których łącznie przeszkolono prawie 3 tysiące dzieci. Funkcjonariusze tłumaczyli jakie zagrożenia mogą spotkać dzieci w trakcie wypoczynku, jakie zachowania są dozwolone, a które całkowicie zabronione.  Promowane były prawidłowe postawy takie jak: korzystanie z elementów odblaskowych, zasady  prawidłowego organizowania kuligów oraz wybierania bezpiecznych miejsc do zjeżdżania sankami czy rzucania się  śnieżkami. Dzieci dowiedziały się jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa związanego z pękającym lodem i co należy w takiej sytuacji zrobić. Dodatkowo przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach oraz korzysta z przejść dla pieszych. Dzieci usłyszały od policjantów jak należałoby się zachować w przypadku kiedy widziałyby wypadek lub inne niebezpieczne zdarzenie. Podczas spotkań zostały omówione  zasady zachowania się podczas kontaktu z osoba obcą. Przypominano również dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Niezwykle cenna wiedza została przekazana rodzicom podczas spotkań na zebraniach w szkole w Stanisławicach, Świerżach Górnych oraz Woli Chodkowskiej. Rodzice pogłębili ją na temat zagrożeń jakie mogą spotkać ich dzieci w Internecie, oraz na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

                                   

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

 

Powrót na górę strony