Areszt dla 39-latka, który znęcał się nad matką - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Areszt dla 39-latka, który znęcał się nad matką

Data publikacji 18.05.2020

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach kilka dni temu zatrzymali podejrzanego 39-letniego mężczyznę o znęcanie się nad matką. Mężczyzna został skutecznie odizolowany od kobiety. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna przebywa już w areszcie. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dniu 14 maja br. interweniowali wobec jednego z mieszkańców powiatu kozienickiego. 39-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją matką i groził jej pozbawieniem życia. Podczas interwencji domowej funkcjonariusze zatrzymali sprawcę przemocy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie.

Zebrane przez Policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu  mężczyzny.

Obecnie przebywa on w areszcie i pozostanie tam do zakończenia sprawy. Starsza kobieta jest teraz bezpieczna. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powyższy przykład pokazuje, że przemoc w rodzinie jest w szczególnym zainteresowaniu policji, a sprawca nie pozostaje bezkarny.

Pamiętajmy, że pomocą w przypadkach zaistnienia przemocy w rodzinie oprócz instytucji organów ścigania tj. Policji, Prokuratury czy Sądu Rodzinnego zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym w Kozienicach oraz Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.


 

Autor: asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony