BRAK TARYFY ULGOWEJ DLA NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH!!! - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

BRAK TARYFY ULGOWEJ DLA NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH!!!

Data publikacji 01.06.2020

Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem mieli niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci z Kozienic – mówią STOP pijanym kierowcą!

30. 05 – Słowiki Stare – 31-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, około godz. 12:50 kierował motorowerem marki Peugeot, będąc w stanie nietrzeźwości – wynoszącym niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy w 2011 roku. Teraz odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie.

30. 05 – Basinów– około godz. 22:50 doszło do zdarzenia drogowego dwóch pojazdów Fiata Cinquecento oraz Audi A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat z nieznanych przyczyn nagle skręcił na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zdarzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Audi. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, kierująca pojazdem Audi był trzeźwa, natomiast kobieta i mężczyzna jadący pojazdem fiat nietrzeźwi. Nikt z nich nie przyznał się do kierowania ww. pojazdem. 30-latka po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miała niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, 39-letni mężczyzna również miał niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu nietrzeźwych uczestników okazało się, że nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą.

31. 05 – Nowa Wola – około godz. 20:00 doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył pojazd marki Seat Toledo. Po przyjechaniu na miejsce Policjantów okazało się, że kierująca ww. pojazdem z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wjeżdżając do przydrożnego rowu i dachowała. 24-latka przyznała się do spożywania alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania, a teraz odpowie przed sądem.


 

Przypominamy wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności !!! W przypadku wcześniejszej kary za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego nawet do 5 lat pozbawienia wolności !!!


 

Autor: asp. Ilona Tarczyńska


 

Powrót na górę strony