Uroczyste przekazanie zbiorów przepisów prawa dla policjantów - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Uroczyste przekazanie zbiorów przepisów prawa dla policjantów

Data publikacji 02.06.2020

Burmistrz Gminy Kozienice przekazał dzisiaj na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach zbiory przepisów Prawo Karne, e-booki oraz stacjonarny alkomat, który niebawem będzie służył mieszkańcom gminy oraz powiatu kozienickiego.

Dzisiaj w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach insp. Tomasza Cybulskiego z Burmistrzem Gminy Kozienice Piotrem Kozłowskim, podczas którego gmina w ramach współpracy, przekazała funkcjonariuszom aktualne zbiory przepisów karnych oraz stacjonarny alkomat, który będzie służył mieszkańcom gminy i powiatu kozienickiego do sprawdzenia stanu trzeźwości przed planowaną podróżą samochodem. A wszystko po to, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo na drogach.


 

Jak podkreślił szef kozienickich policjantów „niezwykle ważne jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców, i aby było to możliwe, bardzo ważna jest współpraca, z samorządem lokalnym, prokuraturą, sądem i generalnie ze społeczeństwem. W Kozienicach ta współpraca układa się na bardzo dobrym poziomie, za co dziękuję Panu Burmistrzowi”.


 

Burmistrz, zabierając głos, dodał, że „bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas zadaniem wspólnym, wspomagając Policję, wspomagamy tym samym naszych mieszkańców i ich bezpieczeństwo (…), jako absolwent prawa wiem, że kodeks w ręku jest takim narzędziem, które pomaga w codziennym funkcjonowaniu”.


 

Autor: asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony