Kozieniccy policjanci włączyli się w akcję #GaszynChallenge - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Kozieniccy policjanci włączyli się w akcję #GaszynChallenge

Data publikacji 03.06.2020

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

W poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach dostał nominację od OSP w Stanisławicach do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Bez chwili wahania kozieniccy policjanci podjął wezwanie, zwłaszcza, że tak naprawdę wszyscy walczymy o życie i zdrowie malutkiego Wojtusia.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach przyjęła wyzwanie. I dziś policjanci pompowali dla Wojtusia, tym samym dołożyli swoją cegiełkę. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną i wyjątkową inicjatywę.

To już nie pierwsza taka akcja, w którą funkcjonariusze naszej jednostki włączają się na rzecz niesienia pomocy dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym i chorym.

Bycie policjantem, to nie tylko wykonywanie czynności służbowych i zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. To przede wszystkich chęć służenia innym, niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Wojtuś, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrówka, jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami, trzymamy mocno kciuki! Na Twoje konto trafi też od nas cegiełka.

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach do wykonania zadania nominowała: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, Urząd Miejski w Kozienicach oraz Komendę Powiatową Policji w Szydłowcu

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

Autor: asp. Ilona Tarczyńska

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony