Uwaga! telefon 47 702 42 00 to numer do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Uwaga! telefon 47 702 42 00 to numer do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach

Data publikacji 03.09.2020

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach i jej podległe komisariaty policji na terenie naszego powiatu, dołączyły do jednostek Policji w kraju, które już zmieniły numery telefonów. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47.

Efektem uruchomienia wyróżnika jest kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji.

Wyróżnik AB=47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka Policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN) a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Wszystkie aktualne dane teleadresowe znajdują się na stronie internetowej KPP w Kozienicach, BIP Policja Kozienice  oraz w aplikacji "Moja Komenda".

 

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach

 numer telefonu
47 702 42 00


 


 

Autor:asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony