Aktualności

Podsumowanie działań „Trzeźwość w przewozie osób"

Data publikacji 21.02.2017

Policjanci kozienickiej drogówki wczoraj prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób". Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, taksówkami i pojazdami nauki jazdy.

Policyjne działania „Trzeźwość w przewozie osób” miały  na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom. Policjanci na całym terenie powiatu kozienickiego przebadali 145 kierujących w tym 23, którzy kierowali autobusami i busami. Wynik wczorajszych działań świadczy o coraz większej odpowiedzialności samych kierujących – nikt z przebadanych kierujących nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że na każdym z kierowców, ale w szczególności na kierujących autobusami, busami i ciężarówkami z powodu liczby przewożonych osób i masy pojazdów spoczywa szczególna odpowiedzialność.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jazda w stanie nietrzeźwości jest śmiertelnym zagrożeniem na drogach. Oprócz tego jest także PRZESTEPSTWEM  zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.  

Apelujemy o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba będąca pod działaniem alkoholu.

 

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony