24 LIPCA KOZIENICCY POLICJANCI OBCHODZILI SWOJE ŚWIĘTO - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

24 LIPCA KOZIENICCY POLICJANCI OBCHODZILI SWOJE ŚWIĘTO

Data publikacji 27.07.2020

W tym roku przypada 101-rocznica powstania Policji Państwowej. W piątek 24 lipca policjanci z Kozienic obchodzili swoje święto na placu Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 41 policjantów.

Lipiec to miesiąc, w którym polscy policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku przypadła 101 rocznica powstania Policji Państwowej, która została powołana ustawą Sejmu II Rzeczpospolitej z 24 lipca 1919 roku oraz 95 rocznica służby kobiet w Policji. W tym roku nasze święto zostało dostosowane do obostrzeń epidemiologicznych i miało ono zupełnie inny przebieg niż dotychczasowe obchody Święta Policji. Wystąpienie pandemii COVID 19 nałożyło na Policję szereg nowych obowiązków na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Piątkowa uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, która odbyła się w Kościele św. Krzyża w Kozienicach a odprawił ją Kapelan Policji ks. Tomasz Pastuszka.

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach odbył się apel z udziałem Starosty Powiatu Kozienickiego Pana Andrzeja Junga, Burmistrza Gminy Kozienice Pana Piotra Kozłowskiego, Kapelana Policji, kadry kierowniczej oraz wyróżnionych funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski podziękował wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom policji za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Podczas uroczystego apelu został odczytany list przesłany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Michała Ledziona, skierowany do policjantek, policjantów i pracowników. Szef mazowieckiego garnizonu w 95 rocznicę służby kobiet w szeregach Policji, oprócz życzeń, podziękował im za profesjonalizm oraz sumienność w służbie.  Życzenia kozienickim funkcjonariuszom złożył Starosta Powiatu Kozienickiego, Burmistrz Gminy Kozienice oraz Kapelan, którzy w swoich przemówieniach podziękowali za codzienną służbę policjantów na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców gminy Kozienice jaki i powiatu kozienickiego.

W tym roku w naszej jednostce na wyższe stopnie służbowe awansowało 41 policjantów.

Wszystkim awansowanym SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

autor: asp. Ilona Tarczyńska


 

 

Powrót na górę strony