Aktualności

Śmiertelny wypadek w Działkach Brzóskich gm. Głowaczów

Data publikacji 06.03.2017

W piątek około godziny 20.30 w miejscowości Działki Brzóskie w gminie Głowaczów doszło do tragicznego wypadku. 56-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego został śmiertelnie potrącony przez 25-letniego kierującego pojazdem BMW. Kierujący był trzeźwy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia kierujący pojazdem BMW mieszkaniec powiatu kozienickiego jechał od strony miejscowości Kozienice w kierunku miejscowości Stanisławów. Droga w tym miejscu była nieoświetlona a teren niezabudowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-latek szedł niewłaściwą stroną drogi nie miał elementów odblaskowych i wtargnął pod nadjeżdżający samochód.

Pomimo podjętej reanimacji pieszy zmarł. Prokurator obecny na miejscu zdarzenia zarządził sekcję zwłok mężczyzny.

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach prowadzi postępowanie w tej sprawie celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

 

Po raz kolejny Apelujemy do wszystkich pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Zwłaszcza w terenie niezabudowanym, tam gdzie nie ma oświetlenia, mogą one uratować życie. Przypominamy też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski właśnie w terenie niezabudowanym są obowiązkowe.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony