Aktualności

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - policjanci też!

Data publikacji 06.03.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Głowaczowie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz podczas korzystania z Internetu.

Do spotkania zainicjowanego przez Pana Mirosława Górkę doszło w piątek 03 marca br. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach mł. asp. Ilona Tarczyńska oraz mł. asp. Marek Gizicki – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą byli gośćmi dwóch klas  5a i 5b.

Mundurowi w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytali uczniom opowiadanie o gregoriankach i o Powstaniu Radomia. Dzieci z ochotą wysłuchały opowiadań oraz dodatkowego komentarza, w którym stróże prawa zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze w domu, podczas zabaw oraz niebezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomymi osobami i w Internecie. Uśmiechów i podziękowań ze strony dzieci było co nie miara. A wiedza zdobyta przez dzieci na pewno się przyda podczas zabaw na świeżym powietrzu ale i również podczas korzystania z Internetu .

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony