Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu kozienickiego – napływają nowe zgłoszenia

Data publikacji 08.03.2017

Kozieniccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali 425 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu kozienickiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy mieć komputer lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu.

Chcąc dodać nowe zgłoszenie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", lub wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach  bądź innej wybranej jednostki policji, gdzie wystarczy kliknąć jej nazwę, po czym automatycznie będziemy na nią przekierowani.  Obsługa mapy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna.

Wszyscy, którzy chcą zgłosić niebezpieczne miejsce albo zdarzenie mogą to zrobić już od 20 września bieżącego roku  za pomocą tej mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową policji, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie.

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 425 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów bo aż 218 dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości.

Drugim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów jest spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, takich zgłoszeń  napłynęło do nas do chwili obecnej 83.

Jeśli chodzi o teren naszego powiatu to najwięcej sygnałów odnotowaliśmy z terenu gminy Kozienice (294 zgłoszeń), Sieciechów  (44 zgłoszenia), Magnuszew ( 28 zgłoszeń), Głowaczów (24 zgłoszenia), Garbatka Letnisko ( 16 zgłoszeń), Gniewoszów (11 zgłoszeń), Grabów nad Pilicą ( 8 zgłoszeń).

Reakcja Państwa  na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa jest  dla nas bardzo ważna za każdym razem po zgłoszeniu punktu na mapie policjanci są wysyłani w to miejsce, gdzie dokonują weryfikacji. Cieszy nas że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kozienickiego to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.

 

Link do KMZB

http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html#&ui-state=dialog

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony