21-latek jechał pijany i bez uprawnień - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

21-latek jechał pijany i bez uprawnień

Data publikacji 10.03.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali w Magnuszewie pijanego kierowcę Peugeota. 21-latek miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Dziś w nocy w miejscowości Magnuszew około godziny 1:30 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem Peugeot.  Jak się okazało kierujący 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie wskazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.


 PAMIĘTAJMY !!!

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Osoby kierujące samochodem po alkoholu muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł - w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 


 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

 

Powrót na górę strony