Aktualności

Działania policyjne ,, Pasy” - podsumowanie

Data publikacji 14.03.2017

18 kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali kozieniccy policjanci w czasie działań „Pasy", które przeprowadzono na terenie naszego miasta i powiatu.

10 i 12 marca bieżącego roku w godzinach 6:00 – 22:00 na terenie podległym Komendzie Powiatowej  Policji w Kozienicach policjanci ,, drogówki” przeprowadzili działania „Pasy". Głównymi aspektami, którymi zajmowano się podczas działań było zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Podczas działań policjanci  spośród prawie 100 skontrolowanych pojazdów ujawnili 18 naruszeń przepisów dotyczących jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Odnotowano także 2  naruszenia dotyczące nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym ludzkie życie podczas wypadku drogowego, to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Przeprowadzone badania dowiodły, że stosowanie pasów redukuje około 50% śmiertelnych i ciężkich obrażeń w trakcie wypadku. Przy zderzeniu z prędkością 50 km/godz. ciało jest wyrzucane z siedzenia z siłą 1 tony.

Większość z aut jest już wyposażonych w poduszki powietrzne.  Chcąc uniknąć urazów związanych z wystrzeleniem poduszki powietrznej w przypadku zdarzenia drogowego, tym bardziej powinniśmy stosować się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPPKozienice

Powrót na górę strony