Akcja spoKREWnieni służbą w Kozienicach - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Akcja spoKREWnieni służbą w Kozienicach

Data publikacji 24.03.2017

Wczoraj na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, w ramach akcji "spokrewnieni” służbą odbyła się kolejna zbiórka krwi. W akcję włączyli się policjanci, strażacy mieszkańcy miasta i powiatu kozienickiego.

Wczoraj 23 marca br. na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach stanął ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Chętnych do oddania krwi zgłosiło się 25 osób, 23 z nich oddało krew. Byli to policjanci, policjantki, pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, strażacy oraz mieszkańcy miasta i powiatu kozienickiego. Wspólnie udało się zebrać 10 litrów krwi. A od początku marca łącznie krew oddało już 90 osób  tj. ponad 40 litrów krwi.

Służby mundurowe zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami wypadków, gdzie oddana krew ratuje czyjeś życie. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też funkcjonariusze zkozienickiej  komendy  chętnie włączyli się w zbiórkę krwi. 

Pamiętajmy o tym, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie, darem!

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony