Policjanci bez wahania ratują ludzkie życie - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Policjanci bez wahania ratują ludzkie życie

Data publikacji 31.03.2017

Policjanci z Kozienic natychmiast zareagowali, gdy w czasie obsługi zdarzenia drogowego dobiegł do nich mężczyzna z 11-miesięcznym dzieckiem na ręku mówiąc, że niemowlę się zakrztusiło. Dzięki tak szybkiej reakcji ojca i policjantów nie doszło do tragedii.

Wczoraj ok. godz. 19 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach - st. sierż. Michał Figura oraz st. sierż. Paweł Jasiński bez chwili zastanowienia zaczęli udzielać pomocy ojcu, który wybiegł z bloku z 11-miesięcznym dzieckiem na ręku. Ojciec dziecka powiedział policjantom, że niemowlę się zakrztusiło i ma problem z oddychaniem. Policjanci w tym czasie kończyli obsługiwać zdarzenie drogowego na ul. Nowy Świat w Kozienicach. Natychmiast powiadomili dyżurnego jednostki oraz pogotowie i z włączonymi sygnałami uprzywilejowania przetransportowali ojca wraz z dzieckiem do szpitala w Kozienicach.

Podczas dojazdu do szpitala st. sierż. Michał Figura instruował mężczyznę o pozycji w jakiej trzymać dziecko i jak udzielać mu pomocy. Po dojechaniu do szpitala 11-miesięczna dziewczynka wykrztusiła z siebie kawałek jabłka. Została przebadana przez lekarzy i z tatą wróciła szczęśliwie do domu.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

 

 

Powrót na górę strony