Kierowco ! Nie polujemy na zebrach ! - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !

Data publikacji 16.09.2021

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Dziś uczniowie Publicznego Przedszkola nr 5 w Kozienicach wzięli udział w happeningu zorganizowanym przy przejściach dla pieszych w rejonie ulicy Lubelskiej w Kozienicach.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci z drogówki realizują kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.


W realizację kampanii oprócz policji zaangażowały się także placówki oświatowe z powiatu Kozienickiego. Dziś milusińscy z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kozienicach za pomocą plakatów apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, zbliżając się do przejścia dla pieszych. Przed happeningiem funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę z przedszkolakami na temat bezpiecznej drogi do przedszkola, bezpieczeństwa w kontakcie z osobą obcą oraz jak się zachować, gdy będzie chciał nas zaatakować pies.
Tak przeprowadzona forma działań profilaktycznych jest najlepszą metodą przekazania wiedzy najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Kierowco!!! Dzieci Apelują!! zachowaj szczególną ostrożność przed przejściem dla pieszych!!!


 

Autor. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony