Działania grupy „SPEED” - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Działania grupy „SPEED”

Data publikacji 20.09.2021

64 skontrolowane pojazdy, 59 ujawnionych wykroczeń, zatrzymane 2 dowody rejestracyjne - to wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu kozienickiego.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z kozienickiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji policjanci mazowieckiej grupy "SPEED", która działała na terenie powiatu kozienickiego, skontrolowali 64 pojazdy, ujawnili 59 wykroczeń, w tym 41 związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali ponadto 2 dowody rejestracyjne.

Coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukracając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

 

Autor : asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony