Aktualności

Podsumowanie działań ,, Wielkanoc 2017”

Data publikacji 19.04.2017

Kozieniccy policjanci podczas długiego Wielkanocnego weekendu szczególnie dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwało niemal 150 policjantów. W wyniku ich działań udaremniono jazdę wielu kierowcom, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne, zachowanie jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Policyjne działania „Wielkanoc 2017″ rozpoczęły się w Wielki Piątek. Tak jak i w latach ubiegłych kozieniccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz ,,brawurowych" kierowców.

Policjanci pełnili służbę zarówno  w patrolach zmotoryzowanych jak i pieszych na terenie naszego miasta.  Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kierowani byli na drogi krajowe i powiatowe, które przebiegają przez nasz powiat. W działaniach brało udział niemal 150 policjantów ze wszystkich wydziałów kozienickiej komendy.

Podczas Świątecznego weekendu  na drogach powiatu kozienickiego było bardzo spokojnie i nie doszło do żadnego wypadku. Kozieniccy policjanci odnotowali tylko kilka niegroźnych kolizji.

Podczas działań policjanci przeprowadzili  niemal 800 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety pomimo licznych apeli zatrzymano podczas świąt 5 kierujących po alkoholu.

             

 

Autor:  mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony