Aktualności

Policyjne podsumowanie majówki

Data publikacji 04.05.2017

Długi majowy weekend na drogach powiatu kozienickiego to wzmożone działania policji i liczne kontrole. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 1030 kierujących

Wzmożone działania policji rozpoczęły się już w piątek, 28 kwietnia. Policjanci sprawdzali między innymi stan trzeźwość  kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz warunki przewozu pasażerów. Zwracali także szczególną uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów. Na terenie miasta Kozienice i powiatu kozienickiego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało ponad 200 policjantów, którzy pełnili służbę zarówno w parolach pieszych jak i zmotoryzowanych. Działania „Majowy Weekend 2017”  były tak ukierunkowane, że na terenie całego powiatu kozienickiego nie doszło do żadnego zdarzenia o charakterze kryminalnym .  Był to jeden z najbardziej bezpiecznych weekendów od kilku lat.

Niestety  pomimo policyjnych apeli, nie zabrakło nietrzeźwych za kierownicą oraz  zdarzeń drogowych, spowodowanych przez nieostrożnych kierowców. Na terenie pow. kozienickiego doszło do 8  niegroźnych kolizji drogowych. W sumie skontrolowano ponad 1030 kierowców, ujawniono 3  kierowców po użyciu alkoholu.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony