Zatrzymane prawo jazdy – za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy – za przekroczenie prędkości

Data publikacji 10.05.2017

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Szanujmy życie nasze oraz innych uczestników dróg - stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Wczoraj  około godz. 17:30 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego w miejscowości Brzóza zatrzymali do kontroli w obszarze zabudowanym mężczyznę, który na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał ponad dwukrotnie szybciej. Zarejestrowana prędkość pojazdu to 123 km/h. Kierującym okazał się 50 – letni mieszkaniec Puław. Mężczyźnie zgodnie przepisami zostało zatrzymane prawo jazdy oraz został nałożony na niego mandat karny  w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Jak się okazało podczas legitymowania mężczyzna zdawał egzaminy na prawo jazdy już kilkakrotnie  za przekroczone  punkty. Jak widać nie wyciągnął wniosków  ze swojego postępowania.

Policjanci celem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom dróg zarówno kierującym, rowerzystom jak i pieszym reagują na wykroczenia, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym i są główną przyczyną zdarzeń drogowych. Stale reagują na  zgłoszenia, które nanoszone są przez obywateli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – punkt zaznaczony na mapie w Brzózie był jednym z nich.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja 2015roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony