„ W zdrowym ciele – zdrowy duch” - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

„ W zdrowym ciele – zdrowy duch”

Data publikacji 11.05.2017

We wtorek 9 maja 2017r kozieniccy policjanci wzięli udział w spotkaniu z uczniami z 12 placówek szkolnych z terenu gminy i powiatu kozienickiego, gdzie w ramach drugiego dnia warsztatów przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz w Internecie.

„W zdrowym  ciele zdrowy duch” pod takim hasłem prowadzone są działania PCK w które corocznie włącza się Policja.  Przez dwa dni 8-9 maja 2017r w Publiczej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach  trwały warsztaty promujące zdrowy styl życia. W warszatatach udział wzięli uczniowie z :

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach,

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Słowikach Starych,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce Letnisko,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanisławicach,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Chodkowskiej,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Ryczywole,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Magnuszewie,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach,

Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej

                         

                 W pierwszym dniu po uroczystym otwarciu przez Pania Prezes Bogumiłę Iskrę uczniowie w ramach praktycznych ćwiczeń, uczyli się  udzielania pierwszej pomocy, które prowadzone były przez Annę Puzio oraz przedstawiciela z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Drugi dzień warsztatów poświęcony był promocji zdrowego żywienia oraz bezpieczeństwu w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz w Internecie. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach  st. asp. Jarosław Pikulski oraz sierż. szt. Tomasz Hołuń podczas spotkania promowali działania „Mój rower – moje życie”. Na zakończenie działań odbyło się przekazanie misiów to kolejna akcja zainicjowana przez uczestników zespołu interdyscyplinarnego. Misie – bądą przekazywane dzieciom – które niejednokrotnie spotykają się z interwencją policji gdzie dochodzi do przemocy w rodzinie.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony