Aktualności

Podsumowanie piątkowych działań "Prędkość"

Data publikacji 15.05.2017

Kozieniccy policjanci podsumowali piątkowe działania „Prędkość”, które prowadzone były na terenie całego kraju. Tym razem ku zaskoczeniu nie jednego kierowcy działania zostały przeprowadzone kaskadowo wspólnie z ościennymi powiatami takimi jak Zwoleń i Białobrzegi. W działaniach brali udział także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci kontrolowali między innymi, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości, używają pasów bezpieczeństwa, stosują urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.  W działaniach brało udział 13 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.  Skala przekroczeń prędkości i niestosowania się kierujących do obowiązujących przepisów jest bardzo duża tylko w jeden dzień na niemal 100 skontrolowanych kierujących 85 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Przypominamy,  że prędkość, brawurowa jazda i niewłaściwe wykonywanie manewrów to główne przyczyny najgroźniejszych wypadków drogowych, dlatego policja systematycznie prowadzi akcje kontrolne, takie jak piątkowa. W trakcie działań policjanci stosowali surowe kary dla piratów drogowych.

Informujemy, że działania „prędkość” będą na terenie powiatu kozienickiego kontynuowane. 

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony