Aktualności

24-latek zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 16.05.2017

W ubiegłą sobotę policjanci z Kozienic zatrzymali 24-latka, który w centrum miasta podróżował samochodem z kolegą i posiadał przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

13 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej w Kozienicach w godzinach popołudniowych zatrzymali na terenie gminy Kozienice pojazd w którym pasażer posiadał przy sobie narkotyki.

Do kontroli pojazdu doszło w centrum miasta. Pasażer podczas legitymowania kierowcy zaczął zachowywać się podejrzanie co wzbudziło zainteresowanie  jego osobą u policjantów. Jak się później okazało  jego zdenerwowanie wynikało z posiadania przy sobie zabronionych substancji jakimi są narkotyki. 24- latek posiadał przy sobie małą ilość marihuany.

 

Jednym z zadań  Policji jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Dlatego funkcjonariusze  stale realizują zadania wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W toku dalszych czynności ujawniono u zatrzymanego większe ilości marihuany, która poukrywana była w różnych miejscach. Łącznie policjanci zabezpieczyli około 6 gramów marihuany.

 

Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do posiadania  narkotyków. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony