PIRACI DROGOWI STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

PIRACI DROGOWI STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 22.05.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali trzy prawa jazdy podczas minionego weekendu za jazdę pod wpływem alkoholu i przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

W miniony piątek na terenie gminy Magnuszew doszło do kolizji drogowej.  Policjanci ustalili,  że kierujący pojazdem  V-W Golf  jadąc od miejscowości Kępa Skórecka w kierunku miejscowości Gruszczyn na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie uszkodzone zostały ogrodzenia dwóch posesji i słup sieci telekomunikacyjne a sama sieć została zerwana.  Po zdarzeniu sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak pozostawione na miejscu dowody pozwoliły Policji na szybkie odnalezienie i zatrzymanie 31-letniego mieszkańca gminy Magnuszew. Jak się okazało mężczyzna w czasie zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu do momentu wytrzeźwienia spędził czas w policyjnym areszcie.

Kolejne prawo jazdy stracił 27- letni mężczyzna z powiatu zwoleńskiego, który w sobotę rano kierujący pojazdem Suzuki Swift w miejscowości Ponikwa na obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h.

Kilkanaście godzin później w Kozienicach w centrum miasta policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat Toledo. Gdy policjanci zbadali kierującą alkotestem okazało się, że  29 –latka  ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Prędkość,  alkohol to jedne z głównych przyczyn  tragedii na drogach  i dlatego  policjanci będą bezwzględnie reagować na przepisy w tym zakresie.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska        

Powrót na górę strony