Aktualności

Wakacyjne spotkania z młodzieżą na letnich koloniach sportowych

Data publikacji 10.08.2022

Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom odwiedzającym i wypoczywającym na terenie powiatu kozienickiego. Jednym ze stałych elementów policyjnej służby jest profilaktyka. Szczególnie podczas letniego wypoczynku mundurowi spotykają się z uczestnikami kolonii i obozów przekazując im cenne rady i wskazówki.

Dziś w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odbyło się spotkanie na ośrodku KCRiS przeprowadzone przez profilaktyka oraz dzielnicowego asp. Janusza Maziarza z uczestnikami letniej koloni sportowej. Organizatorami kolonii sportowej był klub sportowy „Optima Radom”.

Spotkania podczas letnich obozów na stałe wpisały się już w kalendarz policyjnej służby i trwają nieprzerwanie od kilku lat.

Uczestnicy każdego nowego turnusu w okresie wakacyjnym chętnie goszczą u siebie policjantów. Mundurowi przypominają dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W spotkaniu uczestniczył też ratownicy WOPR, którzy podkreślił jak ważne są zasady korzystania z kąpielisk oraz omówił jak należy zachować się nad wodą aby kąpiel była bezpieczna. Funkcjonariusze przekazali młodzieży cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Podczas spotkania policjanci poruszyli kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym zachęcając i promując używanie elementów odblaskowych.

Policja przypomina:

Pamiętajmy, aby podczas letniego wypoczynku korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy „nie spuszczać z oczu” nawet na chwilę.

W związku z wakacyjnymi wyjazdami policjanci na bieżąco monitorują płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminują z ruchu nietrzeźwych uczestników oraz zdecydowanie reagują na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona jest na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów.

Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.


 

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony