Aktualności

Działania profilaktyczne podczas XIII Festynu Rodzinnego Trójki „KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO”

Data publikacji 29.05.2017

W sobotę 27 maja br. w na placu PSP nr 3 w Kozienicach od 10.00 do14.00 odbył się XIII Festyn Rodzinny Trójki podczas tej uroczystości Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach przeprowadzili pokaz sprzętu policyjnego. Dla najmłodszych czekał bus profilaktyczny Z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Na, którego stanie były auto - chodziki oraz tor rowerowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Gospodarzem i głównym organizatorem imprezy był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach Krzysztof Ludwiczak. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka. Jak co roku festyn obfitował w liczne atrakcje, były występy uczniów, loteria fantowa, pokaz karate, zawody sportowe  konkursy plastyczne, warsztaty wikliniarskie, pokaz sprzętu gaśniczego oraz sprzętu policyjnego oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.  Jedną z ciekawszych atrakcji jaka była zaprezentowana najmłodszym oraz całym rodzinom był pokaz psów policyjnych.  Policjanci Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali pracę czworonogów o specjalizacji do wyszukiwania narkotyków, do wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz patrolowo – tropiący. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz zatrzymania groźnego przestępcy i obezwładnienie go przez psa.

 Policjanci z Zespołu do spraw profilaktyki społecznej w Kozienicach przez cały czas trwania festynu promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach działań B&N oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzieci chętnie wczuwał się w rolę zarówno pieszego jak i kierowcy wykorzystując przy tym auto – chodziki oraz rowerowy tor przeszkód. W tym roku jak i w ubiegłych latach PSP nr 3 kontynuowała działania profilaktyczne w ramach projektów edukacyjno – profilaktycznych „STOP „ Cyberprzemocy” oraz „ Dopalacze kradną życie”.

 

Powrót na górę strony