Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu oraz działań Pasy

Data publikacji 21.06.2017

Kozieniccy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone od środy działania prewencyjne „Boże Ciało 2017” oraz działania kontrolne PASY , dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. W ciągu długiego weekendu na drogach powiatu kozienickiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących.

W piątek, o godz. 8:00, w miejscowości Wysokie Koło, policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Ford Fokus, który kierował w stanie nietrzeźwości. 39- letni Tomasz W. miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

W sobotę, o godz. 15:00 w miejscowości Gniewoszów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Piotr C. lat 36, mieszkaniec powiatu Puławskiego miał w organizmie niemal promil alkoholu w wydychanym organizmie.

Kolejna nietrzeźwy kierujący został zatrzymany tuż przed godzina 18:00 w miejscowości Grabów nad Pilicą. Kierujący jednośladem Dariusz P. lat 45 miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O godz. 21:00 na terenie gminy Kozienice policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego, kierującego jednośladem Krzysztofa K., który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę 18 czerwca br. około godz. 9:00 funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Bąkowiec kierującego samochodem marki Opel Astra. Marcin W. lat 34 miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy na 3 lata.  Postępowania prowadzi KPP w Kozienicach.

W czasie długiego weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości niespełna 600 kierujących. Pomimo nasilonych kontroli wciąż jednak nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, nie zdając sobie sprawy, że  stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Dlatego apelujemy o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami groźnych wypadków oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa, a także używanie fotelików dla najmłodszych pasażerów. Główne przewinienia to nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. 26 kierowców zostało ukaranych mandatami za niestosowanie pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych 

Policjanci w Kozienicach dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu kozienickiego oraz wszystkich użytkowników dróg stale będą prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do samochodów i kierują nimi po alkoholu.

Artykuł: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony