Aktualności

Trzymiesięczny areszt dla 31-latka za posiadanie narkotyków

Data publikacji 19.05.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kozienickiej policji zatrzymali 31-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli środki odurzające. Łączna suma zabezpieczonych substancji to ponad 1,5 kg narkotyków. Postanowieniem sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kozienickiej komendy realizowali na terenie powiatu kozienickiego zadania ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W jednej z miejscowości w powiecie kozienickim zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma substancji psychotropowych. Z zabezpieczonych narkotyków można byłoby wytworzyć ponad 1 500 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek prokuratury zastosował wobec 31-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony