Podsumowanie pierwszego, wakacyjnego weekendu na kozienickich drogach - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Podsumowanie pierwszego, wakacyjnego weekendu na kozienickich drogach

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci kozienickiej drogówki podsumowali zdarzenia, do których doszło na naszych drogach od 23 do 26 czerwca , czyli pierwszego wakacyjnego weekendu. Jak każdego roku, był to czas wzmożonego ruchu. Z zebranych danych wynika, że w tych dniach doszło do jednego wypadku drogowego w którym jedna osoba została ranna i do 7 kolizji.

W tych dniach nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali głównie policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, w tym z dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do niedzieli, na kozienicki drogach doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna  i do 7 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 1  kierującemu, który  kierował motorowerem w pod wpływem alkoholu. Janusz. P w swoim organizmie niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja Apeluje do wszystkich użytkowników dróg o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego podczas wakacji. Pamiętajmy, że nasza nieodpowiedzialność i zachowanie niezgodne z prawem a zwłaszcza kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu może zagrażać życiu innym użytkownikom ruchu drogowego.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony