Aktualności

Podsumowanie weekendowych działań prędkość

Data publikacji 17.07.2017

Przez trzy dni na terenie powiatu kozienickiego policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość”. Mimo zapowiedzi działań, nie wszyscy kierowcy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Nieprzestrzegający ograniczeń prędkości otrzymali mandat za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach  stale prowadzą różnego rodzaju działania celem zapewnienia mieszkańcom naszego powiatu jak największego poczucia bezpieczeństwa. W miniony weekend przez trzy dni prowadzili działania pn. „prędkość”, które ukierunkowane były na kontrolowanie i zatrzymywanie  kierujących nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego i przekraczający prędkość. 

Funkcjonariusze nałożyli niemal 130  mandatów karnych za przekraczanie prędkości. Podczas działań zatrzymali jednego kierującego, któremu zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. Około godz. 13:10 w miejscowości Anielin gmina Magnuszew ( teren zabudowany) kierujący 64- latek poruszał się samochodem osobowym z prędkością  104km/h .

Przypominamy, że od  18 maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym -  poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci zwracali szczególna uwagę na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

Dzięki prowadzonym działaniom oraz coraz większym zrozumieniu przez społeczeństwo, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych w miniony weekend na całym terenie powiatu kozienickiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony