Aktualności

Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób"

Data publikacji 19.07.2017

Kozieniccy policjanci podsumowali prowadzone działania prewencyjno- kontrolne pn. "Trzeźwość w przewozie osób". Sprawdzono stan trzeźwości ponad 200 kierujących.

W poniedziałek, na terenie województwa mazowieckiego prowadzone były policyjne działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Akcja miała na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom autobusów i busów, którzy przewożą inne osoby. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność. Podczas działań kozieniccy policjanci przeprowadzili 226 kontroli stanu trzeźwości kierujących z tego 92 kierowców busów i autobusów.

Funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. 54 –letni mieszkaniec pow. kozienickiego  jechał VW i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna około godz. 15: 00 doprowadził do zdarzenia drogowego na ul. Chartowej w Kozienicach.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący VW jadąc w kierunku miejscowości Głowaczów zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzył się  czołowo z jadącym z naprzeciwka nissanem. W wyniku   zdarzenia 54- latek trafił do szpitala. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony