Aktualności

Akcja „Andrzejki 2016” w powiecie kozienickim jeszcze trwa

Data publikacji 28.11.2016

W sobotę na terenie całego powiatu kozienickiego policjanci rozpoczęli akcję „Andrzejki 2016”, która głównie skierowana jest przeciwko nietrzeźwym kierującym. Na drogi naszego powiatu wyjechało jeszcze więcej patroli.

W sobotni wieczór prowadzone były również działania „Dyskoteka”. Policjanci przez cały weekend czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Kozienic jak i powiatu kozienickiego. Częściej patrolowali ulice przy, których odbywały się imprezy Andrzejkowe. Głównym celem działań było przede wszystkim wyeliminowanie z  dróg tych, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu czy też środków odurzających. Jak bardzo potrzebna jest taka akcja pokazują statystyki zeszłorocznych działań, podczas których z ruchu na mazowieckich drogach wyeliminowano niemal 40 pijanych kierujących i zatrzymano 22 prawa jazdy.
 

  Podczas całego weekendu policjanci na terenie naszego powiatu przebadali blisko 500 kierujących.  Przeprowadzili 130 kontroli drogowych. Nałożyli blisko 100 mandatów zarówno na kierujących jak i na pieszych, którzy poruszali się poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Skierowali 6 wniosków o ukaranie do Sądu. Zatrzymali 3 kierujących, którzy mimo ciągłych apeli  wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu i kierowali autem – każdy z nich stracił swoje prawo jazdy.   Policyjna akcja "Andrzejki 2016" potrwa, aż do środy włącznie.

Apelujemy do wszystkich, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu, że zachowanie takie może skończyć się tragicznie nie tylko dla nich lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijani kierujący są sprawcami bardzo dużej ilości najtragiczniejszych wypadków, w których wiele osób traci życie. Każdy kto pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę popełnia przestępstwo umyślne i podlega odpowiedzialności karnej.


Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony